İNCİ CNG

CNG nedir? – Kısa Bir Kılavuz

Sıkıştırılmış doğal gaz olarak da bilinen CNG, benzine çevre dostu bir alternatiftir. Doğal gazın (metan) hacminin %1'inden daha az sıkıştırılmasıyla üretilen CNG yakıtı, toksik olmadığı ve yeraltı sularını kirletmediği için benzin ve dizelden daha güvenlidir. Bu doğal gaz, her gün evinizi ve suyunuzu ısıtmak, ocakta yemek pişirmek ve hatta çamaşırlarınızı kurutma makinesinde kurutmak için kullandığınız gazın aynısıdır. CNG yakıtının kullanımı hem ticari hem de ticari olmayan araçlarda daha popüler hale geliyor.
Doğal Gaz, karbon monoksit emisyonlarını yüzde 90 ila 97 oranında azaltı
Sıkıştırılmış doğal gaz(CNG), hacminin %1'inden daha azına sıkıştırılmış doğal gaz yakıtıdır.
Doğal gaz toksik değildir ve yeraltı sularını kirletmez.
Doğal gazlı araçlar, dizel araçlara kıyasla gürültüyü %50'ye varan oranda azaltabilir.
Doğal gazın %70'i Rusyadan'dan geliyor.
Doğal gaz üretimindeki her %1'lik artış 35.000 kişiye istihdam yaratabilir.

inci cng enerji CNG'yi İki Şekilde Kullanır

1. Kamyonlarımızın çoğu CNG ile çalışıyor
2. Kamusal kullanım için iki CNG istasyonumuz var

İstasyona Nasıl Gidilir?

Doğal gaz, istasyona yerel bir gaz (şebeke) hattından düşük basınçta gelir. Evinizi ısıtan veya kurutucunuzu çalıştıran gazla aynıdır. Bir yeraltı kompresörü daha sonra bu yakıtı alır ve daha yüksek bir basınca sıkıştırır. Doğal gazın sıkıştırılmasından sonra, CNG daha sonra yakıtın hazır olması için depolama kaplarına aktarılır. 

CNG Kullanımı ve CNG Yakıtı Çevre İçin İyi mi?

CNG kullanımı, azaltılmış emisyonları nedeniyle çevre için iyidir. CNG, mevcut en temiz yanan yakıtlardan biridir. CNG kullanımı karbon monoksit emisyonlarını yüzde 90 ila 97 oranında azaltır. Aslında, kirliliği azaltma açısından, bir kamyonu dizelden doğal gaza dönüştürmek, 325 arabayı yoldan çıkarmaya eşdeğerdir. Dizel veya benzin yerine doğal gaz kullanmak, astımı ve diğer solunum koşullarını kötüleştirebilecek küçük kurum parçacıklarının azaltılmasına yardımcı olur.

 CNG, Benzin veya Dizelden Daha Maliyetli mi?

Hayır, CNG mutlaka benzin veya dizelden daha pahalı değildir. CNG’nin maliyeti, bir galon benzin veya dizel ile karşılaştırıldığında galon eşdeğeri başına yarı fiyatına kadar olabilir. Doğal gazın %98’i Kuzey Amerika’dan geldiğinden, petrol için uluslararası pazarlara olan bağımlılığımızı azaltarak CNG fiyatlarının sabit kalmasına yardımcı olur.

Aklınızda çılgın bir projenizmi var?

Yılların de neyimi ve profesyonel ekiplerimiz ile  size en iyi projeyi sonmak ve fikrinize değer katmak istiyoruz .

VİZYONUMUZ

Vizyon Misyon Değerlerimiz

Misyon & Vizyon

Misyon & Vizyon

Misyonumuz Müşterilerimizin başarıları için değer sağlamak amacıyla uluslararası kalite standartlarında hizmetleri üretmek. Vizyonumuz Enerji sektöründe, yurtiçinde ve yurtdışında doğru teknolojiler ile anahtar teslimi katma değerli çözümler sunan, teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci derecede tercih ettiği, sektöründe bir dünya şirketi olmak.
Değerlerimiz

Değerlerimiz

Değerlerimiz İnci Gaz Türkiye’nin gelişimi ve Avrupa Birliği ile entegrasyonunda önemli rol oynayacak olan İnşaat teknolojilerinin, iş süreçlerinde etkinliğinin artırılması, yeniden yapılanma ve İnşşat teknolojilerinin kullanımını artırmak için kapsamlı çözümler sunar<br> Güvenilirlik Yüksek sorumluluk duygusu Deneyim Kalite bilinci Sürekli gelişim inancı İş ahlakına bağlılık Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği değerlerine sahiptir Sektörel Çözüm Yaklaşımı

Sektörlerimiz

Hizmet Alanlarımız