İNCİ CNG

Güneş enerjisi / Solar Enerji

Güneş enerjisi, kaynağı Güneş olan ısı ve parlak ışıktır. Güneş'in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım enerjisidir. Güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi füzyon sürecinden kaynaklanır. Güneş'in yüzeyinde güneş radyasyonunun yoğunluğu yaklaşık 6,33 x 107 W/m2dir.[1] Dünya atmosferinin dışında Güneş ışınımının şiddeti, aşağı yukarı sabit ve 1370 W/m2 (Watt/m2) değerindedir; ancak yeryüzünde 0-1100 W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. Bu enerjinin Dünya'ya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970'lerden sonra hız kazanmış, Güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, Güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir birincil enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.

ENERJİ PORTFÖY YÖNETİMİ

Deneyimli Kadromuz İle GES Hakkındaki Aradığınız Yatırım Alternatiflerini En Karlı Ve En Ekonomik Şekilde Sizinle Buluşturalım.

ÇATI – AKILLI ENERJİ SİSTEMLERİ

Enerji Verimliliği Ana Hedefi Doğrultusunda Her Türlü Gelişmeyi Takip Ederek Enerjinin Tüketildiği Yerde Üretimi, Dağıtımı Ve Enerjinin Üretildiği Yerde Depolanması Hizmetlerini Vermekteyiz.

BAKIM ONARIM

Yatırımınızı Profesyonel Bir Ekiple Hem Uzaktan İzleyelim, Kontrol Edelim Hem De Yerinde Düzenli Bakımlarını Yaparak Daha Uzun Süreli Kazanç Sağlayalım.

TEKNİK DANIŞMANLIK

Arazi Alımından Ges Kurulumuna Kadar Olan Tüm Süreçleri, Deneyimli Bir Ekiple En Doğru Şekilde Yönetiyoruz.

EPC HİZMETİ

Kaliteli İşçiliğe Ek Olarak Doğru Malzeme Seçimi İle Arazilerde Ve Çatı Tipi Güneş Enerji Santrallerinde Sorunsuz Kurulum Hizmeti Sağlıyoruz.

Güneş Enerjisi Nedir? Nasıl Çalışır?

Güneş enerjisi, güneşten elektrik veya termal enerji şeklinde kullanılabilecek şekilde elde edilen karbon salınımına sebebiyet vermeyen yenilenebilir bir enerjidir.

Günümüzde güneşten doğal yollar ile gelen bu enerji birçok farklı şekilde elde edilebilir. Bu yöntemlerden en yaygın olanı ise güneşten yeryüzüne gelen ışınları fotovoltaik (FV) güneş enerjisi panelleri aracılığı ile yakalayıp her türlü elektrikli alette kullanabileceğimiz elektriğe dönüştüren fotovoltaik (FV) sistemlerdir.

Elektrik üretiminde fotovoltaik (FV) sistemleri kullanmanın yanında diğer genel yöntem ise kapalı alanları veya sıvıları ısıtmak için kullanılan termal enerji sistemleridir. Evsel veya ticari kullanımlarda ihtiyaca göre güneş enerjili sıcak su sistemleri kurulabilir veya pasif güneş enerjisinden faydalanacak binaların tasarımı yapılabilir.

Sizde güneş enerjisinin faydalarından yararlanmak istiyorsanız teklif alabilirsiniz.

Güneş panelleri üç ana ölçekte kurulabilir. Bunlar sırası ile konut alanları (mesken aboneleri), ticari alanlar (ticarethane ve sanayi aboneleri) ve arazi olarak küçükten büyüğe doğru sıralanır.

Aklınızda çılgın bir projenizmi var?

Yılların de neyimi ve profesyonel ekiplerimiz ile  size en iyi projeyi sonmak ve fikrinize değer katmak istiyoruz .

VİZYONUMUZ

Vizyon Misyon Değerlerimiz

Misyon & Vizyon

Misyon & Vizyon

Misyonumuz Müşterilerimizin başarıları için değer sağlamak amacıyla uluslararası kalite standartlarında hizmetleri üretmek. Vizyonumuz Enerji sektöründe, yurtiçinde ve yurtdışında doğru teknolojiler ile anahtar teslimi katma değerli çözümler sunan, teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci derecede tercih ettiği, sektöründe bir dünya şirketi olmak.
Değerlerimiz

Değerlerimiz

Değerlerimiz İnci Gaz Türkiye’nin gelişimi ve Avrupa Birliği ile entegrasyonunda önemli rol oynayacak olan İnşaat teknolojilerinin, iş süreçlerinde etkinliğinin artırılması, yeniden yapılanma ve İnşşat teknolojilerinin kullanımını artırmak için kapsamlı çözümler sunar<br> Güvenilirlik Yüksek sorumluluk duygusu Deneyim Kalite bilinci Sürekli gelişim inancı İş ahlakına bağlılık Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği değerlerine sahiptir Sektörel Çözüm Yaklaşımı