Popüler Sorular ve Cevapları

Hiçbir iki proje uzaktan aynı değildir. Hizmetlerimizi ve ekiplerimizi proje hedeflerinize ve bütçenize uygun hale getirerek en üst düzeyde hizmeti en verimli şekilde sunmaktayız.

Evet ve hayır, banliyö uygulamalarında sıkıştırılmış doğal gaz kullanılabilir. Arabanızda CNG kullanmak için ya özel bir CNG aracınız ya da iki yakıtlı bir aracınız olması gerekir. Özel bir CNG aracı, kesinlikle CNG ile çalışan bir araçtır. İki yakıtlı bir araç, benzin veya CNG ile çalışabilen bir araçtır. Bu tür araçlardan herhangi birine sahip değilseniz, benzin veya dizel yerine CNG yakıtı kullanmak istiyorsanız, aracınıza bir dönüşüm kiti takması için sertifikalı bir CNG montajcısı kiralamanız gerekir.

CNG kullanmanın birçok faydası vardır. Doğal gazlı araçlar, dizel araçlara kıyasla gürültüyü %50’ye kadar azaltabilir, bu da kamyonlar caddeden aşağı inerken daha sessiz olmasını sağlar. Araçları daha sessiz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla iş yaratılmasına da yol açabilir. Doğal gaz üretimindeki her %1’lik artış için yaklaşık 35.000 iş yaratılabilir.

Sıvılaştırılmış doğal gaz olarak da bilinen LNG, sıvı forma soğutulan doğal gazdır (metan). Doğal gazın sıvılaştırılmasının nedeni nakliye ve depolama amaçlıdır. Doğal gazı sıvılaştırarak hacmini gaz haline göre 600 kat azaltarak ülke dışına veya boru hattı kullanımının mümkün olmadığı uzak bölgelere taşınmasını kolaylaştırır. LNG bir terminale ulaştığında, gaz haline geri döndürülebilir.

CNG yakıt kullanımını teşvik etmek için Clean Cities ile ortaklık yapan yaklaşık 25 Ulusal şirket var . Bu şirketlerden bazıları şunlardır: FedEx, Coca-Cola, UPS, AT&T, Verizon ve Staples. Yerel Chicago ve Northwest Indiana ölçeğinde, filoları için şu anda CNG yakıtı kullanan veya CNG araçlarına dönüşme sürecinde olan birçok şirket var. Filoları için CNG kullanımını gururla destekleyen bazı yerel Chicagoland şirketleri şunlardır: Ozinga, Lansing Cleaners, Moran Transportation ve PeaPod.